Destek - Support Sistemi Kılavuzu

 • Merhaba arkadaşlar :)


  Bu rehberde size "Destek & Bilet (Support - Ticket) sisteminin nasıl kullanıldığını anlatacağım. Her bilginin sonunda daha fazla yardımcı olması için Ekran görüntüleri ile destekledim.


  GENEL BİLGİ:

  Destek Sistemi, yöneticilerle iletişim kurmanızı sağlayan resmi bir platformdur.

  Bu sistemden her türlü "ÖNERİ, ŞİKAYET, İSTEK ve TALEP" iletebilirsiniz. Oyun içinde karşılaştığınız sorunları, bir oyuncunun işlemiş olduğu illegal suçlar (HİLE-KÜFÜR vb.) bildirimlerini bu sistem üzerinden iletebilirsiniz.

  Her zaman bir destek bileti gönderirken zorunlu olmamakla birlikte, sorun ve sorunlara ait EKRAN GÖRÜNTÜSÜNÜ ek dosya ile veya VİDEO (Youtube linki vb.) göndermeniz sorunuzun daha hızlı çözülmesini yardımcı olacaktır.

  Bu sisteme gönderilen Destek Biletleri, EN GEÇ 48 veya 72 SAAT içerisinde cevap verilmeye çalışılır. Her sorununuz için TEK BİR Destek bileti göndermeniz, yöneticilerin size daha hızlı geri dönüş yapması anlamına gelmektedir. Gönderilen bütün destek biletleri sıraya alınıp, sırayla cevaplanmaktadır.


  1. KAYIT EKRANI


  https://guardiansofember.support.gameforge.com adresine giriş yapılır. Daha önce bir destek hesabınız varsa lütfen adım 2 inceleyiniz.

  Hesabınız yoksa ekran görüntüsünde görüldüğü gibi "REGISTER" tıklayıp, açılan sayfaya "Oyuna kayıt olurken kullandığınız e-posta ve kullanıcı adınızı" girdikten sonra bir şifre ile hesabımızı oluşturabiliriz. Yeni bir hesap oluşturduktan sonra e-posta adresinize "ONAY LİNKİ" gönderilecek ve bu linke tıkladıktan sonra hesabınız onaylanmış olup, artık bilet gönderebilirsiniz.


  Resimleri büyütmek için üzerine tıklayınız.

  2. ÜYE EKRANI ve MENÜLER  2.1
  E-posta adreslerini yönet (İngilizce: Manage e-mail addresses) ve E-posta adresi ekle (İngilizce: Add email address)


  Bu menü "BİRDEN FAZLA DESTEK" hesabınızı "TEK BİR ÇATI" altında toplamanıza imkan verir. Buraya kayıt edilen farklı e-posta adreslerinizle, aynı-değişmeyen destek sistemi şifrenizi yazarak hesabınıza kolaylıkla giriş yapabilirsiniz. E-posta adresinizi bu şekilde unutmazsınız. Farklı Gameforge oyunları için, farklı e-posta adresi kullanan oyuncular buraya "GoE" kullandıkları e-posta adresini kayıt ederek artık bütün Gameforge Oyun Destek sistemlerini bu e-posta ile giriş yapabilir. Ekleme işlemini "E-posta adresi Ekle" tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz.

  2.2 Steam hesaplarını yönet (İngilizce: Manage Steam-Accounts)


  Buraya Steam hesabınızı ekleyerek, Destek hesabınızı Steam ile ilişkilendirebilirsiniz. Eğer Steam üzerinden oynadığınız bir Gameforge oyunu varsa destek sistemine bilet gönderirken sizi kolaylıkla tanımasını sağlayabilirsiniz. Böylelikle Destek Sistemine Steam ile giriş yapabilirsiniz.  2.3 Şifre değiştir (İngilizce: Change Password)


  Bu menüden mevcut destek sistemi şifrenizi değiştirebilirsiniz.


  3.
  DESTEK BİLETİ (SUPPORT TICKET) GÖNDERME ve BİLET GEÇMİŞİ (İngilizce: Ticket history) İnceleme  3.1 Destek birimiyle İletişime Geç (İngilizce: Contact Support)


  Bu menüyü tıkladığımızda "Destek ekibi" ile iletişime geçebileceğimiz bir ekrana yönlendiriliriz. Bu formu %100 doğru bir şekilde doldurmamız önemlidir.

  Eğer farklı/yanlış bir sunucu, e-posta veya hesap adı uyumsuzluğu olması durumunda "Destek ekibi" size destek veremez.

  Ekran görüntüsünde gözüktüğü gibi oynadığımız sunucuyu "EUROPE" olarak seçmemiz (farklı bir bölgede oynuyorsanız oynadığınız bölgeyi seçin.), hesap adımızı ve e-posta adresimizi doğru girmemiz/seçmemiz önemlidir. Eğer Steam üzerinden oynuyorsanız "E-posta adresinizi STEAM ID: XXXXX" seçmeniz gerekmektedir. Steam hesabınızı destek sistemine bağlamadıysanız lütfen adım 2.2 inceleyiniz. Konu başlığını seçer seçmez form'da bir metin kutusu açılacaktır. Burayı yine yazıldığı gibi doldurmamız gerekiyor.


                                                                                                               

  Eğer bir sorunla ilgili bilet gönderiyorsanız zorunlu olmamakla birlikte, sorununuzun daha hızlı çözülebilmesi için EKLENTİLER (İngilizce: Attachments) bölümüne dosya seç'e tıklayarak, EKRAN GÖRÜNTÜSÜ ekleyebilirsiniz. En fazla 3 adet Ekran görüntüsü ekleyebilirsiniz. Daha fazla ekran görüntüsü yüklemek istiyorsanız, görüntüleri resim yükleme sitelerine yükleyip, linkleri sorununuzu açıkladığınız metin bölümüne sırayla yapıştırın. Sorununuzu VİDEO'lu olarak göndermek istiyorsanız, YOUTUBE vb. sitelere yükleyip linkini yine ilgili bölüme yapıştırın. Bir sonra ki adımda SUBMIT - GÖNDER tıklayarak biletinizi oluşturabilirsiniz. Daha sonra aşağıda ki gibi "Biletinizin gönderildiği" gösteren bir sayfaya yönlendirileceksiniz.


  Edited 4 times, last by GevanTR ().

 • 3.2 BİLET GEÇMİŞİ (İngilizce: Ticket history)


  Buradan göndermiş olduğunuz biletleri inceleyebilirsiniz. Bilet numaranızı buradan öğrenebilirsiniz. Eğer bir kilit işareti görüyorsanız bu biletinizin cevaplandığı anlamına gelir. Tıklayıp verilen cevabı okuyabilirsiniz. Sorununuz çözülmedi ise YENİ BİR BİLET OLUŞTURMADAN, "CEVAP GÖNDER" (İngilizce: SEND REPLY) (Bakınız: 2. resim) tıklayarak sizden istenilen bir cevap, doküman veya bilgi varsa, açılan metin kutusuna yazabilir, dökuman isteniyorsa bir üstte anlattığımız gibi ekleyebilirsiniz.

  3.3 BİLDİRİM ve CEVAP DEĞERLENDİRME

  Eğer cevap veren destek yöneticisi size 2-3 kez yardımcı olamadıysa, konuyu farklı bir destek yöneticisine iletebilir, yönlendirebilirsiniz. Bunun için destek yöneticisi size cevap verdikten sonra "CEVAP GÖNDER" yerine "BİLDİRİM" (İngilizce: COMPLAIN) tıklayarak açılan metin kutusunu doldurup GÖNDER basmanız yeterlidir. (Bakınız 1. Resim)

  Destek yöneticisinin cevabını, tutumunu, sorunu çözümü ve müşteri desteğinin memnuniyet derecesini puanlamak istiyorsanız, bunu ANKET ile belirtebilirsiniz. Bunun için size cevap veren yöneticinin adının karşısında bulunan "RATE THIS ANSWER - BU CEVABI DEĞERLENDİR" tıklayıp, açılan sayfada puanlarınızı (1 ile 10 arası) verebilirsiniz. (Bakınız 2. Resim)


    

  Edited 3 times, last by GevanTR ().