Czy warto grać? - ilośc graczy

• Chciałem się dowiedzieć jak wygląda ilość graczy na serverze, czy ciężko jest w ogóle kogoś spotkać? I jeżeli ktoś ma takie informacje to czy popularnośc gry rośnie czy maleje? Zależy mi na grze, w którą jednak grają inni gracze, dlatego zastanawiam się czy zaczynać.

• Co prawda pytanie zostało zadane bardzo dawno, ale myślę, że moja odpowiedź przyda się innym szukającym informacji o aktywności gry. Przechodząc do meritum:

Sama gra miała już swoją pierwszą premierę w 2016 roku na Steam u innego wydawcy, potem zniknęła i od w sumie dość niedawna można powiedzieć, ruszyła pod szyldem Gameforge co może być i plusem bo firma ma potężne zaplecze gotówkowe i znana jest z kilku innych bardzo popularnych tytułów gier, gdzie gra ogrom ludzi. Jak widać obecnie jest to wciąż beta, zawiera niedoróbki/błędy i grono graczy jakieś jest - nie są to tłumy ale to dopiero początek, gra ma duży potencjał (zwłaszcza dzięki rozbudowanemu drzewku umiejętności itp. co pozwala tworzyć przeróżne indywidulane buildy postaci na swój sposób wyjątkowe/unikatowe).

Myślę, że warto dać jej szansę na początku i poznawać grę, rozbudowywać postać i czekać na oficjalną premierę. Dużo ludzi jest "głodnych" nowych gier a znudzonych starymi tytułami i czeka na coś nowego, gdy gra ruszy oficjalnie możliwe, że będzie można spodziewać się trochę natłoku ludzi (nie pomijając faktu, że Gameforge potrafił nawet reklamować swoje gry w telewizji podczas reklam co daje olbrzymiego kopa promocyjnego). Samo zgłaszanie błędów/niedoróbek na pewno pomoże dopracować tytuł i przyspieszyć oficjalne wydanie.

#Among the blind the one - eyed man is king.

(pośród ślepców - jednooki jest królem)